Pracovněprávní nároky: Nárok na odstupné při výpovědi zaměstnance

Nárok na odstupné

Dobrý den, byla mi uznána nemoc z povolání, zaměstnavatel mě přeřadil na jinou práci, pracoval jsem jako vedoucí výroby a přeřazení zaměstnavatel nazval asistent vedoucího výroby- ostraha objektu. Tato práce je jenom v noci a to od pátku do neděle každý víkend a režim obchůzek tvrdý jak pro trestance ( odůvodněný zdravotními riziky nepřijít do kontaktu s alergenem) . Moje rodina to dost špatně snáší a já také. Dost mi to znepříjemňují abych odešel sám jde jim o odstupné. Otázka : když podám výpověď sám přijdu o rentu ? Nechci se soudit a o rentu bych také nerad přišel. děkuji a s pozdravem Jaroslav Záhora

Dobrý den,

odstupné při ukončení pracovního poměru náleží zaměstnanci pouze v případě, že výpověď dává zaměstnavatel, nebo dojde o dohodě o rozvázání pracovního poměru, kde však musí být výslovně stanoveno, že jde o ukončení pracovního poměru z důvodu nemoci z povolání (popřípadě z jiných zákonem stanovených důvodů). Nároku na tzv. „rentu“, tedy náhrady za rozdíl ve výdělku, se ukončení pracovního poměru nedotýká a tento nárok Vám zůstane, i když změníte zaměstnání.