Pracovněprávní nároky: Nárok na odstupné při výpovědi

Nárok na odstupné

Dobrý den,ve firmě jsem pracovala od 1.7.1995,5.1.2015 zemřel majitel firmy,firmu ale počas dědického řízení převzal majitelův syn jako správce dědického řízení.31.12.2015 firmu majitelův syn zrušil,ale zároveň založil firmu novou,kde mi umožnil zaměstnání,kde jsem ale ohledně osobních neshod pracovní poměr ukončila ve 3měsíční výp.lhůtě.Dodnes nemám vyrozumění o ukončení pracovního poměru v bývalé firmě a hlavně mě zajímá,zda mám nárok na odstupné a jak ho v tom případě vymáhat?Děkuji,s pozdravem Alena P.

Dobrý den,

pro posouzení Vašeho nároku bude právník potřebovat konkrétní informace a materiály. Pokud se domníváte, že Vám zaměstnavatel dluží nějaké peníze a máte zájem, aby právník zdarma posoudil Váš případ. Zadejte prosím případ zde: https://www.vasenaroky.cz/zadat-pripad a přiložte příslušné dokumenty. Posouzení právníkem je zdarma. Pokud advokát shledá, že je Váš nárok oprávněný, rádi Vás v jednání se zaměstnavatelem budeme. Máme však zkušenosti, že pokud jste dala výpověď sama, nárok na odstupné by Vám neměl vzniknout. Jiná situace by nastala, pokud by Vám byla dána od zaměstnavatele výpověď.