Pracovněprávní nároky: Nárok na odstupné při zrušení pracoviště

Nárok na odstupné

Dobry den .mel bych dotaz jestly muzu po firme zadat odstupne kdyz mam v pracovni smlouvu na dobuneurcitou a pobocka na ktre pracuji se ruší ale v pracovni smlouve mam budu citovat misto výkonu prace:Praha;Liberec Pravidelným pracoviště je pobocka:Liberec Dekuji za odpoved

Dobrý den,

Zaměstnavatel Vám může dát výpověď jen ze zákonem stanovených důvodů. Jedním z nich je právě důvod, kdy se zaměstnavatel nebo jeho část ruší. Avšak v tomto případě Vám ze zákona náleží odstupné minimálně ve výši jednoho až tří měsíčních platů, záleží na Vaší délce odpracované doby u zaměstnavatele.