Pracovněprávní nároky: Nárok na placenou propustku z důvodu doprovázení vnuka k lékaři

Lékařská prohlídka

Dobrý den, má babička (zaměstnanec) právo na placenou propustku, když půjde se svým vnukem k dětské lékařce? A druhý dotaz zní jestli si babička může vzít paragraf na svoje vnouče? je důležité jestli mají stejnou adresu bydliště? děkuji Samcová (mzdová účetní)

Dobrý den,

velmi pdoobný dotaz byl již zodpovězen zde →https://www.vasenaroky.cz/poradna/proplaceni-mzdy-za-cas-doprovodu-rodinneho-prislusnika?t=lekar

Pokud babička s vnukem sdílí domácnost, pak by nárok na paragraf měla mít.

S pozdravem,

vaše nároky.cz