Pracovněprávní nároky: Nárok na podporu po nemocenské

Nemocenská

Dobrý den prosím o radu.již rok a 4 měsíce marodím už mi neprodlouží neschopenku,práci kterou dělám již nezvládnu.Budu mít nárok na podporu?pracuji 37 let,jsem 3krát po operaci ruky a na duchod prý nemám nárok.Děkuji moc za odpověd Jana

Vážená paní Jano,

v takovém případě je třeba zajít k závodnímu lékaři a nechat si vyhotovit lékařský posudek, ze kterého bude vyplývat, zda jste či nejste zdravotně způsobilá vykonávat práci na Vaší pozici. Vzhledem k informacím, které jste uvedla je pravděpodobné, že nebudete způsobilá dále vykonávat práci na stávající pozici a zaměstnavatel bude mít povinnost Vás převést na jinou pracovní pozici. Upozorňujeme, že může dojít k situaci, kdy Vám zaměstnavatel z tohoto důvodu dá výpověď, jelikož pro Vás nebude mít adekvátní pracovní pozici. Z Vašeho popisu není jasné, zda se jednalo o pracovní úraz či nikoli, pokud by šlo o pracovní úraz, měla byste nárok na odstupné ve výši dvanáctinásobku průměrného výdělku, byl by ovšem taktéž potřeba posudek lékaře.

S pozdravem Vaše nároky.cz