Stát: Nárok na podporu po ukončení pracovního poměru dohodou

Podpora v nezaměstnanosti

Dobrý den chci se zeptat zda mám nárok na podporu,byla jsem od 10.2012 do 31.8 2016 na rodičovské a 1.9 jsem nastoupila do zaměstnání kde jsem ted podala výpověď dohodou do 31.3.2017,mám tedy nárok na podporu děkuji

Vážená paní

Pokud rodiče malých dětí žádají o podporu v nezaměstnanosti, musí stejně jako ostatní uchazeči o zaměstnání splnit pro její přiznání základní podmínku: v posledních dvou letech odpracovat minimálně 12 měsíců. Tato činnost musí zároveň zakládat účast na důchodovém pojištění. Do zákonem stanovené lhůty se započítává i náhradní doba pojištění, tedy i rodičovská dovolená.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Stát