Stát: Nárok na podporu v nezaměstnanosti

Podpora v nezaměstnanosti

Dobrý den, nastoupila jsem do nového zaměstnání k 1.10.2018 a budu končit k 5.12.2018, protože jsem si od 1.1.2019 našla jinou práci. Budu se registrovat na ÚP, ale zajímá mě, jestli mám nárok na 65% z posledního průměrného výdělku, když ukončím poměr ze strany zaměstnance. Zajímá tato skutečnost úřad práce? Předtím jsem pracovala 16 let v jiné firmě. Děkuji za info.

Dobrý den,

dávky v nezaměstnanosti budou vypláceny uchazeči, který splnil tyto podmínky:

  • získal v posledních 2 letech před zařazením do evidence Úřadu práce zaměstnáním nebo jinou výdělečnou činností dobu důchodového pojištění v délce alespoň 12 měsíců (započítává se i náhradní doba zaměstnání),
  • požádal příslušnou krajskou pobočku Úřadu práce České republiky o poskytnutí podpory,
  • není starobním důchodcem.

Tedy pokud toto splňujete, nárok by měl vzniknout.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Stát