Ostatní: Nárok na porodné

Porodné

Dobrý den. Dcera má termín porodu 9.9.2017 a od března je v pracovní neschopnosti. S otcem dítěte nežije . Jak se bude počítat nárok na porodné a další příspěvky. Děkuji Kořánová

Dobrý den,

nárok na porodné je vázán na stanovenou hranici příjmů v rodině, která v kalendářním čtvrtletí předcházejícím kalendářnímu čtvrtletí, ve kterém se dítě narodilo, musí být nižší než 2,7násobek životního minima rodiny. Do rozhodného příjmu se nezapočítává rodičovský příspěvek a přídavek na dítě. Porodné náleží ženě, která porodila své první nebo druhé živé dítě.

Zde přikládám odkaz na Kalkulačku pro výpočet životního minima rodiny na portálu Ministerstva práce a sociálních věcí: http://www.mpsv.cz/cs/11853

S pozdravem, Vašenároky.cz

Zpět do Ostatní