Stát: Nárok na pozemek

Pozemky

Vážení právní poradci. Obecní uřed mně upozornil že užívám obecní pozemek a nabídl mi ho k odkoupení. Já tento pozemek zdědila již oplocený s vědomím že patři k celé nemovitosti. Tento pozemek moji předci a nyní já užíváme již déle 57 let. Jak mám ted postupovat. Mám na pozemek narok až po odkoupení nebo se na tuto věc vztahuje NOZ o vydržení. Děkuji za odpověd.

Dobrý den,

jelikož se jedná o věc zapsanou ve veřejném seznamu, je možné jednoduše zjistit, kdo je jako vlastník pozemku zapsán v katastru nemovitostí, a tato osoba se považuje za skutečného vlastníka, pokud se neprokáže opak. K vydržení by tak mohlo dojít pouze, pokud by se prokázal právní důvod poctivého nabytí držby. Mohlo by zde ovšem nastat mimořádné vydržení bez nutnosti prokázání právního důvodu, k čemuž však nedojde dříve než 1. 1. 2019. Do té doby má vlastník pozemku nárok na jeho vyklizení.

S pozdravem

Vašnároky.cz

Zpět do Stát