Pracovněprávní nároky: Nárok na prémie

Bonus

Dobrý den, zaměstnavatel mi chce strhnout prémie za to, že jsem nešel na 6tou sobotní směnu, přitom jasně nebylo řečeno, zda bude. Navic směnu oznamil ve čtvrtek, čim podle mě ani nesplnil dvoudenní limit na oznamení. K tomu mám jíž za tento rok odpracováno přes 150h (konkretně cca 230h). Mohu se nějak branit?

Dobrý den,

pokud se jedná pouze o prémie a nikoliv základní mzdu, pak nemůžete prémie nijak ovlivnit, jelikož o nich rozhoduje výhradně zaměstnavatel. Ledaže byste v pracovní smlouvě měli sjednáno něco jiného. Stejně tak v pracovní smlouvě lze sjednat delší přesčasovou práci nebo práci o sobotách.