Pracovněprávní nároky: Nárok na příplatky o víkendu a ve svátek

Příplatky

Dobrý den, dělám 12. hodinové směny 4. dny 4.dny volna raní a noční mám nárok na příplatky o víkendových směnách a o svátek když jsem ve směně. Děkuji za odpověď

Vážený pane,

za dobu práce ve svátek přísluší zaměstnanci dosažená mzda a náhradní volno v rozsahu práce konané ve svátek. Zaměstnavatel se může se zaměstnancem dohodnout na poskytnutí příplatku k dosažené mzdě nejméně ve výši průměrného výdělku místo náhradního volna. Za dobu práce v sobotu a v neděli přísluší zaměstnanci dosažená mzda a příplatek nejméně ve výši 10 % průměrného výdělku. Je však možné sjednat jinou minimální výši a způsob určení příplatku. Styl rozložení práce je v tomto případě neadekvátní.