Pracovněprávní nároky: Nárok na příplatky za víkendy

Příplatky Náhrada mzdy

Dobrý den, dělám nepřetržitý provoz. Směny máme sestavené dva dny ranní, dva dny odpolední a dva dny noční, příplatky za odpolední a noční dostáváme, ale nedostaváme příplatky za víkendy, přitom máme volný víkend jednou za šest týdnů. Tak bych se chtěla zeptat, jestli máme nárok na příplatky za víkendy. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

dle § 118 odst. 1 zákoníku práce za dobu práce v sobotu a v neděli přísluší zaměstnanci dosažená mzda a příplatek nejméně ve výši 10 % průměrného výdělku.