Ostatní: Nárok na příspěvek na péči

Ostatní

Dobrý den Potřebovala bych informace ohledně příspěvku na péči.Již 19 let se má matka stará o svoji sestru,která je cca 18 let českým občanem.Předtím byla občanem slovenské republiky.Inalidní důchod pobírá ze SR. Je 100% 4 stupeň postížení co se týče příspěvku na péči.Na příspěvek nemá nárok ato z důvodu ,že důchod jí vyplácí zdrav.pojišťovna SR. Můžete mi prosím poradit,zda je nějaká dohoda v EU,nebo něco o co bych se mohla opřít a příspěvek vyřídit?Do žádného stacionáře nám ji bez nároku na příspěvek nevezmou a situace je již napjatá. Má matka má sama zdrav.problémy a tuto situaci musíme co nejdříve vyřešit. Děkuji Miljuševičová

Dobrý den,

jelikož sestra Vaší matky pobírá invalidní důchod ze SR, požádejte o prošetření nároku na příspěvek na Slovensku. Slovenská sociální pojišťovna Vám již dále sdělí další kroky, jako případné prošetření zdravotního stavu a další požadavky nutné pro získání tohoto příspěvku.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní