Zdraví: Nárok na proplacení bolestného za úraz ve škole

Úraz ve škole

Dobrý den , dnes náš syn při hodině tělesné výchovy, při přeskakování kozy upadl a zlomil si ruku . Mají školy pojištění pro takové případy a máme nárok po škole požadovat proplacení úrazu z jejich pojistky ? A jak v takovém případě postupovat ? Dekuji Havel

Dobrý den,

odškodnění ve škole se řídí ustanoveními zákoníku práce (viz § 391 zákoníku práce). Váš syn má tedy nárok na odškodnění za stejných podmínek jakoby se mu stal pracovní úraz při výkonu závislé práce.

V takovém případě tedy má Váš syn nárok například na bolestné, náhradu účelně vynaložených nákladů na léčení, popřípadě na náhradu věcné škody. Veškeré nároky je samozřejmě nutné mít podloženy nezbytnými podklady, např. posudkem o bolestném. Následně je nutné veškeré tyto podklady s žádostí o odškodnění předat škole, která je následně předá své pojišťovně.

Zpět do Zdraví