Pracovněprávní nároky: Nárok na proplacení dovolené při mateřské

Dovolená

Dobrý den jsem na neschopence od 11. ledna (rizikové) na mateřskou nastupuji v červenci a smlouva pracovní mi končí na konci srpna. Pracuji jako učitelka a chci se zeptat zda mi zaměstnavatel musí proplatit dovolenou do té doby která by měla nabehnout (což jsou veškeré prázdniny). Děkuji za odpověď

Dobrý den,

od začátku marodění do mateřské nemáte nárok na dovolenou, ale jakmile mateřská začíná, na dovolenou opět nárok vzniká. Tuto dovolenou by Vám měl zaměstnavatel po skončení prac. poměru vyplatit, pokud není možné ji vybrat (což v tomto případě zřejmě nebude).