Pracovněprávní nároky: Nárok na proplacení dovolené po ukončení smlouvy

Dovolená Ukončení pracovního poměru

Dobrý den , měla jsem smlouvu na dobu určitou, a to od 1.10.2017 do 30.4.2018. Od 22.2.2018 do 30.4 2018 jsem měla , ale nemocenskou. Dovolenou jsem žádnou nevybrala ani v roce 2017 ani v roce 2018. Smlouva byla ukončena mám nárok na proplacení dovolené a kolik dnů. Děkuji za odpověď. Syslová

Dobrý den,

pokud jste u svého zaměstnavatele v kalendářním roce neodpracovala alespoň 60 dnů, přísluší Vám za každých 21 odpracovaných dnů jedna dvanáctina celkové délky dovolené. Doba strávena v dočasné pracovní neschopnosti, pokud tato neschopnost nebyla způsobena pracovním úrazem nebo nemocí z povolání, se za výkon práce považovat nebude. Pokud dovolená nebyla do skončení pracovního poměru vyčerpána, máte nárok na její proplacení.