Pracovněprávní nároky: Nárok na proplacení nákladů u lékaře

Lékařská prohlídka

Jsem duchodce a pracuji u firmy jako řidč na dohodu o provedení práce.Byl jsem na psychotestech 1800kč a lék.prohlídce 500kč.Mám nárok na proplacení? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ano, podle ust. § 59 odst. 2 zákona č. 373/2011 Sb., o specifických zdravotních službách, platí následující:

Vstupní lékařskou prohlídku hradí osoba ucházející se o zaměstnání. Zaměstnavatel osobě ucházející se o zaměstnání vstupní lékařskou prohlídku uhradí, jestliže s ní uzavře pracovněprávní nebo obdobný vztah. Věta první a druhá se nepoužije, jestliže osoba ucházející se o zaměstnání se s případným zaměstnavatelem dohodne o úhradě vstupní lékařské prohlídky i v případě neuzavření pracovněprávního nebo obdobného vztahu, anebo stanoví-li právní předpis jinak. Vstupní lékařskou prohlídku, jde-li o posouzení zdravotní způsobilosti osoby ucházející se o zaměstnání k práci v noci, hradí případný zaměstnavatel vždy.

S pozdravem,