Pracovněprávní nároky: Nárok na proplacení práce přesčas

Práce přesčas

Dobrý den,je možné,aby mi zaměstnavatel proplacel 37,5 h pracovní týdenní dobu a přitom jsem v práci 40 h ? Pracovní doba 8-12 a 12-17 h, přestávka na oběd 1 hodinu.Mam narok na proplácení 0,5 h denně,jako práci přesčas? Děkuji

Dobrý den,

pokud máte v pracovní smlouvě sjednanou přestávku na jídlo a oddech v délce 1 hodiny, která se nezapočítává do pracovní doby (zřejmě jste chtěla napsat 8 – 12 hod., poté 1 hod. pauza, 13 – 17 hod.), opravdu máte odpracovaných 40 hodin týdně a nárok na mzdu máte za těchto odpracovaných 40 hodin. Pokud pracujete nad rámec této pracovní doby, na proplacení práce přesčas máte samozřejmě nárok. Pokud máte dojem, že Vás zaměstnavatel na Vašich právech zkracuje, neváhejte zadat případ na stránkách Vaše nároky.cz a my Vám dotaz za poskytnutí pracovní smlouvy odpovíme podrobněji.