Pracovněprávní nároky: Nárok na proplacení staré dovolené

Dovolená

Dobrý den mám dotaz,23.1.2018 jsem podal dvouměsíční výpověď, zůstala v kanceláři firmy na převzetí, další den ji majitel semnou konzultoval.Unor jsem odpracoval a březen odmarodil.Majitel mi výpověď zapřel a 6.4.2018 mi poslal výpověď s paragrafem 55.,že jsem nepřišel na 4 směny.Mam 12.5 dne staré dovolené, musí mi ji proplatit? Mám na ni nárok? Díky Roskovec V.

Dobrý den,

výpověď je jednostranné právní jednání, není tedy závislé na jejím přijmutí. Stěžejní je doručené druhé straně. Zaměstnavatel neměl nárok na to Vám výpověď zapřít. Pracovní poměr při předání výpovědi zaměstnavateli měl skončit k 30.3.2018. Dle § 222 odst. 2 zákoníku práce platí, že zaměstnanci přísluší náhrada mzdy nebo platu za nevyčerpanou dovolenou pouze v případě skončení pracovního poměru.

S pozdravem,