Pracovněprávní nároky: Nárok na proplacení trvalých následků

Pracovní úraz

Dobrý den, před rokem jsem měl pracovní úraz,amputace jednoho článku ukazováku levé dominantní ruky. Od zaměstnavatele jsem dostal zaplaceno všechno co mu ukládá zákon. Ušlou mzdu, bolestné a ztížené společenské uplatnění. Můj dotaz je takový: mám nárok od zaměstnavatele na trvalé následky? Děkuji za odpověď. Martin Janča

Vážený p. Jančo,

ztížení společenského uplatnění je pouze jiným termínem pro trvalé následky pracovního úrazu, pokud Vám tedy zaměstnavatel toto ztížení proplatil, je tím z jeho strany záležitost vyřešena a nemáte vůči němu další nároky.

S pozdravem,

Vaše nároky