Pojištění automobilu: Nárok na půjčení náhradního vozidla

Nárok na náhradní vozidlo

Jsem účastníkem dopravní nehody kterou jsem nezavinil.Mé vozidlo muselo být vzhledem ke zlomenému kolu odtáženo a čekám na vyřízení pojistného ze strany viníka dopravní nehody.Vzhledem k rehabilitaci mé maminky (průkaz ZTP) potřebuji náhradní vozidlo ale mám obavu aby si pojišťovna nenaúčtovala tuto částku do celkového plnění. Mé vozidlo škoda octavia rv 2001 má v současné době hodnotu cca 50000 Kč a mám obavu aby pojištovna na základě stáří vozidla ,škody a půjčovného neposuzovala tento případ jako totalku .

Dobrý den,

samozřejmě nárok na půjčení vozidla máte. Nicméně k zpětnému proplacení těchto nákladů musíte prokázat, že odvoz na rehabilitace byl skutečně nezbytně nutný a nešlo jej zařídit efektivnějším způsobem. Co se týče totální škody, je velice pravděpodobné, že pojišťovna takto škodu na vozidle posoudí. Nicméně tomuto se lze bránit znaleckým posudkem, jež prokáže úmyslné znehodnocení ze strany pojišťovny.