Pracovněprávní nároky: Nárok na rentu po dobu čerpání odstupného

Nárok na rentu

Dobrý den,mám uznanou nemoc z povolání,zaměstnavatel mi dal výpovědˇ,dostala jsem 12násobek odstupného.Celý rok jsem žila z odstupného,nepobírala jsem žádnou podporu v nezam./jsem na úřadu pr./Nepobírala jsem nemocenskou,/výše uvedený rok jsem byla na neschopence-operace karp. tunelu/Nyní bych měla pobírat rentu od pojištˇovny.Pobírám inv.důchod 1. st.Prosím o informaci,mám nárok na rentu též po dobu kdy jsem žila z odstupného?Děkuji N.

Dobrý den,

nárok na náhradu za ztrátu na výdělku – tzv. rentu – vzniká až po ukončení pracovní neschopnosti. Pokud jste tedy byla celý rok v pracovní neschopnosti, nárok na rentu za tento rok nevznikl.