Pracovněprávní nároky: Nárok na rentu při nemoci z povolání

Nemoc z povolání

dobrý den.z posudkového lékařství mám uznanou nemoc z povolání měla jsem smlouvu na dobu určitou takže mi skončil pracovní poměr mám i přes to nárok na rentu děkuji Ligenzová

Dobrý den,

zaměstnavatel je povinen nahradit zaměstnanci škodu nebo nemajetkovou újmu vzniklou nemocí z povolání, jestliže zaměstnanec naposledy před jejím zjištěním pracoval u zaměstnavatele za podmínek, za nichž vzniká nemoc z povolání, kterou byl postižen. Promlčecí lhůta k uplatnění nároku jsou 3 roky.