Pracovněprávní nároky: Nárok na rentu při smlouvě na dobu určitou

Nemoc z povolání

Dodrý den,chtěl bych se zeptat,jak by to bylo v případě že by mi byla uznána nemoc z povoláni,když mám smlouvu na dobu určitou a zaměstnavatel by mě buď propustil nebo smlouvu dále neprodloužil a já byl nucen jít k novemu zaměstnavateli případně na úřad .Měl bych i poté nárok na dorovnání předešlé mzdy,tzv.renty nebo nikoliv? Děkuji

Dobrý den,

zaměstnavatel je povinen Vám dorovnávat předešlou mzdu i po skončení původního pracovního poměru, a to až do doby, dokud nebudete vydělávat stejně, nebo více než v předešlém zaměstnání. Zaměstnavatelé jsou pro tyto případy pojištěni, proto by s uznáním nároku neměl být problém.

Mockrát děkuji za dotaz a přeji hezký den.