Pracovněprávní nároky: nárok na rentu při smrtelné nehodě manžela v zaměstnání

Pracovní úraz Ostatní

Dobrý den, u zaměstnavatele došlo ke smrtelnému úrazu zaměstnance. Je zaměstnavatel povinen vyplatit pozůstalé manželce kromě jednorázového odškodného ve výši 240 000,- Kč (ZP § 271i) i nějaké další odškodné. Případně má nárok manželka na výplatu odškodného (renty) ze zákonného pojištění pracujících, které zajištuje K...? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

Pozůstalým ještě náleží náhrada nákladů za pohřeb a náhrada na výživu pozůstalých. V druhém případě však záleží, zda a jak moc byla manželka finančně závislá na zaměstnanci.