Pracovněprávní nároky: Nárok na rentu za nemoc z povolání

Nárok na rentu

dobry den byla jsem zaměstnána na dobu určitou a musela jsem na operaci karpálního tunelu na obou rukách .dostala jsem odškodnění.chci se zeptat mám nárok na rentu,případně jak o ní zažádat.mám první stupen invalidního důchdu a nemůžu k vůli ruk sehnat lepší práci .momentálně jsem zaměstnaná na vrátnici. děkuji Ligenzová

Dobrý den,

bude nutné navštívit poskytovatele pracovně lékařských služeb, u kterého musíte zažádat, aby Vám byla uznána nemoc z povolání, která vznikla z důvodu posledního zaměstnání. Když Vám bude nemoc z povolání uznána, bude mít nárok na tzv. rentu.