Pojišťovny: Nárok na rentu za pracovní úraz

Renta

Dobrý den, v loni jsem měla pracovní úraz. K 31.7.2017 jsem dostala 2 měs. výpověď ze zdravotních důvodů s 12měs. odstupným. K 1.10 se budu muset registrovat na ÚP, pokud nenajdu vhodnou práci vzhledem ke svému zdravotnímu stavu. Vím, že na podporu díky odstupnému nebudu mít nárok. Budu mít nárok od 1.10.2017, i když nebudu pobírat invalidní důchod a nenajdu vhodnou práci na tzv. dorovnání platu ( rentu)? Předpokládám, že se odstupné do tzv. renty nepočítá. Pokud ano, jakým způsobem se to řeší? Bude to muset řešit můj původní zaměstnavatel se sjednanou pojišťovnou a nebo já osobně? Moc Vám děkuji za Vaši odpověď

Dobrý den,

tzv. rentu je povinen vyplácet zaměstnavatel, u kterého došlo k pracovnímu úrazu, který způsobil, že zaměstnanec již není schopen vykonávat práci, kterou vykonával před úrazem a vykonává práci hůře placenou. Proto je nutné jej vyzvat k jejímu uhrazení a pokud on ji hradit odmítne, takse nároku domáhat u soudu.

S pozdravem, Vašenároky.cz