Pracovněprávní nároky: Nárok na smlouvu na dobu neurčitou

Pracovní smlouva

Dobrý den, v květnu 2009 jsem nastoupila do organizace, dostala jsem smlouvu na dobu určitou, a to do května 2012 jako zástup za MD. Začátkem června 2012 se paní vrátila z MD a já jsem byla nucena organizaci opustit. Na tu samou organizaci jsem po roce nastoupila znovu, dostala jsem smlouvu na dobu určitou, a to od 9.6.2013 po dobu trvání 1 roku do roku 2014. 9.6.2014 mi bylo prodlouženo na další 3 roky do 9.6.2017. Ptám se nyní, zda již mám nárok na smlouvu na dobu neurčitou, pokud jsem již v této organizaci pracovala před roční pauzou. Pokud se tyto 1. tři roky počítají a tudíž by další prodloužení bylo již v pořadí třetí. Nebo to mám počítat od znovunastoupení? Děkuji za odpověď LS

Dobrá den,

dle § 39 odst. 2 „Doba trvání pracovního poměru na dobu určitou mezi týmiž smluvními stranami nesmí přesáhnout 3 roky a ode dne vzniku prvního pracovního poměru na dobu určitou může být opakována nejvýše dvakrát. Za opakování pracovního poměru na dobu určitou se považuje rovněž i jeho prodloužení. Jestliže od skončení předchozího pracovního poměru na dobu určitou uplynula doba 3 let, k předchozímu pracovnímu poměru na dobu určitou mezi týmiž smluvními stranami se nepřihlíží.“ Je tedy nutné počítat Váš pracovní poměr od znovunastoupení.