Pracovněprávní nároky: Nárok na státní svátek

Státní svátek

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jestli máme nárok na státní svátek, ikdyž pracujeme krátký a dlouhý týden v obchodě zda si ho musíme napracovávat.Jedná se o nově zavedené st.svátky pro prodejny. Máme 40hod.prac.týden měsíční mzdu a přesčasové hodiny si vybíráme náhr.volnem. S pozdravem Plevkova

Dobrý den,

Podobný dotaz byl zpracován zde: https://www.vasenaroky.cz/poradna/proplaceni-statniho-svatku?t=statni-svatek

Záleží na tom, zda Vám práce dle směn vycházela na státní svátek. Pokud ano, měla jste mít volno a náhradu mzdy za státní svátek, napracovávat hodiny si nemusíte. Pokud Vám směna na státní svátek nevycházela, nic se pro Vás nemění.