Pracovněprávní nároky: Nárok na stravenky v nepřetržitém provozu

Nárok na stravenky

Jaký je nárok na stravenky u zaměstnance pracujícího v nepřetržitém provozu v režimu 2 x 12hod.-2 dny volno -2 x 12 hod. atd. Jsme státní příspěvková organizace. Děkuji

Vážená pane,

obecně dle § 236 zákoníku práce nemá zaměstnavatel povinnost poskytovat zaměstnancům stravenky. Má pouze povinnost jim umožnit stravování. Konkrétní řešení této povinnosti se tedy liší u každého zaměstnavatele.

Vzhledem k tomu, že jste neuvedl/la, o jakou státní příspěvkovou organizaci se jedná, nelze říci, jak přesně řešit Vaši situaci. Podmínkám závodního stravování v případě státních příspěvkových organizací se podrobně věnují vyhlášky Ministerstva financí č. 80/2005 Sb. a č. 430/2001 Sb. v platném znění.