Pracovněprávní nároky: Nárok na stravenky ve výpovědní lhůtě

Nárok na stravenky

Je narok na stravenky pokud je pracovnik ve dvou mesicni vypovedi,protoze byl odvolan z funkce a jimou praci odmitl?

Dobrý den,

nejprve je třeba zmínit, že poskytování stravenek zaměstnancům je ze strany zaměstnavatele zcela dobrovolné, zaměstnanec na ně tedy právní nárok nemá. Pokud však zaměstnavatel stravenky poskytuje, má zaměstnanec nárok na stravenky i ve výpovědní lhůtě. Musí však odpracovat nejméně 3 hodiny denně a to proto, aby mohl zaměstnavatel daňově uplatnit stravenky jako svůj náklad.