Pracovněprávní nároky: Nárok na stravné při služební cestě po ČR

Cestovné a stravné

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda mám nárok na stravné. Místo výkonu práce mám ČR a Elektrárna Počerady /stálé pracoviště/ a nyní jsem byl vyslán pracovat do místa bydliště v Lounech. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud jste byl vyslán na služební cestu mimo Vaše pracoviště a služební cesta trvala více než 5 hodin, přičemž Vám zaměstnavatel neposkytl stravu, máte nárok na stravné. Více si můžete přečíst v našem článku zde https://www.vasenaroky.cz/tipy-a-rady/na-co-mate-narok-kdyz-vas-zamestnavatel-vysle-na-sluzebni-cestu

S pozdravem Vaše nároky.cz