Pojišťovny: Nárok na trvalé následky

Pracovní úraz

Dobrý den. Chci se zeptat když se mi stal pracovní uraz zlomený prst na pravé ruce.Marodil jsem 5.měsíců.Doktor mi řekl že mám trvalé následky.Mám nárok od Pojištovny každý rok na peníze? Děkuji Haubner

Dobrý den,

nárok na náhradu mzdy po skončení pracovní neschopnosti máte, pokud díky pracovnímu úrazu nejste schopen vykonávat práci, kterou jste vykonával před ním a vykonáváte práci hůře placenou. Povinný k jejímu vyplácení je zaměstnavatel. Pokud Vám vznikly trvalé následky, máte také nárok na náhradu za ztížení společenského uplatnění, která se poskytuje jednorázově a povinným je zde také zaměstnavatel. Pojišťovna je za něj může hradit pouze z důvodu pojištění odpovědnosti.

S pozdravem, Vašenároky.cz