Reklamace/e-shopy: Nárok na vrácení částky za koupené auto

Reklamace automobilu

Dobry den zakoupyl jsem auto v bazar a po 2 dnech my sviti zavada motoru o ktere jsem nebyl informovan pri koupy auta. Chcy se zeptat mam narok na vraceni castky a meho auta ktere jaem tam dal na protiucet. Dekuji za info.

Vážený pane

ve Vašem případě jde o vadné plnění. Je otázkou, jestli se jedná o podstatné nebo nepodstatné porušení smlouvy. Podstatné je takové porušení povinnosti, o němž strana porušující smlouvu již při uzavření smlouvy věděla nebo musela vědět, že by druhá strana smlouvu neuzavřela. Pokud se jedná o podstatné porušení smlouvy (např. s autem není možné jezdit), lze odstoupit od smlouvy. Pokud se však jedná o nepodstatnou závadu (špatné těsnění, nedostatek provozních kapalin v motoru apod.), máte pouze právo na opravu nebo přiměřenou slevu z ceny vozu.