Ostatní: Nárok na vrácení daru

Dar

Dobrý den, máma mi dala 200 tisíc jako příspěvek na fasádu našeho domu. Po roce jsme se s matkou hodně pohádali a ona žádá o vrácení peněz zpět. My už je investovali do toho domu. Má nárok na vrácení daru?Děkuji Renata

Dobrý den,

dárce může dar pro nevděk odvolat do jednoho roku ode dne, co obdarovaný dárci ublížil, a to úmyslně či z hrubé nedbalosti.

Vaše matka tedy může dar odvolat pro nevděk, pokud jste jí nějakým způsobem velmi ublížil, ale pokud nárok na navrácení daru neuplatní do roku od ublížení a u případného soudu byste vy namítal, že jste si ublížili více jak před rokem, pak nárok na vrácení částky nebude mít.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní