Ostatní: Nárok na vrácení leasingových splátek

Ostatní

Prosím o zodpovězení, zda mám nárok na vrácení leasingových měsíčních splátek, které jsem nemohla u banky zastavit od autohavárie os.vozu Seat . Havárie byla v červenci v Čechách, manžel následkem zranění zemřel. I když tato poj. událost byla okamžitě nahlášena pojišťovně A..., došlo však z nepochopitelných pro mně důvodů k velkým časovým průtahům a teprve v říjnu bylo vozidlo uznáno tady v Německu na základě znaleckého posudku jako totálně zničené. Chtěla jsem ihned pozastavit další měsíční leasingové splátky, ale banka to odmítla. Mám nárok na zpětné vrácení peněz - pravidelně splácených po celou tu dobu - tj. od havárie vozidla v VII měsíci -dosud - a to od Leasingové společnosti S... B... ? Zůstala jsem po manželově smrti tady v Německu na všechno sama a přeplacená částka již dosáhla 1000,-Eur ! Jsem v zoufalé situaci , mám pocit, že A... a S... B... " hrají na čas ", aby z klientů vydusili co nejvíc peněz !!! .Děkuji za odpověď . jM

Dobrý den,

Podmínky mimořádného ukončení smlouvy pro zničení vozidla by mělo být možné najít v leasingové smlouvě samotné či v přiložených obchodních podmínkách. Také záleží na tom, zda se jedná o operativní či finanční leasing. Podle oficiálních stránek koncernu Volkswagen financial services však dojde k pozastavení splátek až po předložení znaleckého posudku a neměla byste tak, bohužel, mít nárok na vrácení peněz.

Zpět do Ostatní