Reklamace/e-shopy: Nárok na vrácení zakoupené televize

Vrácení zboží

Dobrý den je to 10 dní co jsem si koupil televizi po par dnech jsem si všiml že na obrazovce je černa tečka mam pravo na vracení zboží? děkuji za odpověd

Dobrý den,

ve Vašem případě je podstatné vědět, zda byla kupní smlouva uzavřena přímo v prodejně prodejce, anebo jedním z distančních způsobů, jako například přes internet. V prvním případě záleží pouze na prodejci, zda vrácení zboží (mimo uplatněnou reklamaci) akceptuje. Ve druhém případě máte ze zákona nárok na odstoupení od kupní smlouvy bez udání důvodu do 14 dnů. Jestliže bylo zboží zakoupeno v kamenné prodejně a prodejce nepřiznává nárok na vrácení zboží, budete muset svůj problém zkusit řešit přes reklamaci.