Pracovněprávní nároky: Nárok na vykonávání stávajícího zaměstnání při částečném ID

Nemoc z povolání

Dobrý den, jsem policista a v zaměstnání jsem měl pracovní úraz, již marodim delší dobu a chci se zeptat, zda jako policista mám nárok na částečný invalidní důchod a při tom být stále zaměstnán jako policista. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud Vám bude uznán lékařským posudkem úraz z povolání, je zaměstnavatel povinen Vás zaměstnat na pracovní pozici, kterou budete schopen vykonávat i s tímto handicapem. Pokud tak zaměstnavatel neučiní, máte nárok na náhradu za ztrátu na výdělku po zaměstnavateli, u kterého Vám úraz vznikl, pokud ovšem nebudete vykonávat lépe placené povolání, než byl Váš průměrný výdělek před úrazem.