Pracovněprávní nároky: Nárok na vyplacení renty při invaliditě

Nárok na rentu

Dobrý den, manželovi byla přiznána choroba z povolání již od 1.12.2015.Od 5,12.2016 mu byla přiznána invalidita 1. stupně na základě této choroby. Zaměstnavatel s ním rozvázal pracovní poměr dle § 52 odst.d. Byl mu vyplacen 12-ti násobek platu, jako odstupné. Chtěla bych se informovat, zda má nárok na vyplácení renty a pokud ano, od kdy. Předem děkuji za Vaší odpověď.

Dobrý den,

právo na proplacení ztráty na výdělku Váš manžel má, konkrétně ve výši dorovnání průměrné mzdy, která mu náležela před nemocí z povolání. K tomu dochází jednou měsíčně po přiznání této renty.