Pracovněprávní nároky: Nárok na výplatu bonusu při výpovědi

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den dala jsem dvouměsíční výpověď, v práci Teda končím koncem dubna tohoto roku, máme dostat tento měsíc to je duben 2017 bonus za odvedené práce 2016,mam nárok když jsem dala výpověď děkuji

Vážená paní,

nárok na bonus Vám samozřejmě vnikl již během roku 2016, kdy byly splněny podmínky pro jeho získání. Podobně se vyjádřil i NS. Jelikož roční odměna je nepochybně plněním, které je poskytováno v souvislosti s prací vykonanou v daném roce a tuto práci zaměstnanec, jehož pracovní poměr skončil až v roce následujícím, dle stanovených podmínek vykonal, lze jen obtížně hledat objektivní důvod k odlišnému zacházení mezi takovými zaměstnanci (všeobecná nechuť zaměstnavatelů poskytovat odměny odcházejícím zaměstnancům není dostatečná).