Pracovněprávní nároky: Nárok na výplatu nemocenské

Nemocenská

Dobrý den muj syn,byl tři roky veden na úřadu práce.Od 2.1.2017je zaměstnán a smlouvu má uzavřenou do konce roku2017 Dneska si zlomil nohu má nárok na nemocenské dávky a jestli ano z čeho se vypočítávají. Nástupní plat ve smlouvě má 20500,- Děkuji

Pěkný den,

Dle uvedených informací jelikož byl Váš syn v zaměstnaneckém poměru má nárok na nemocenské dávky, pokud byl uznán dočasně práce neschopným. Tato dávka se vypočítává z průměrného příjmu za posledních 12 měsíců. Těmito případy se naše společnost zabývá. V případě zájmu si prosím vyplňte formulář na naší webové stránce a zadejte tak tento případ i s podklady.