Bydlení: Nárok na výplatu škody nájemcem

Nájemní smlouva

dobrý den, nájemce mi dal okamžitou výpověď z pronájmu bytu na dobu určitou kvůli výskytu plísní. V bytě jsem před pronajímáním několik let žila a s plísní problém nebyl, samozřejmě jsem se snažila jí aktivně předcházet. To však neplatí o nájemci - i přes upozornění např. věší prádlo v bytě, samozřejmě v rohu, který je plesnivý. Navíc na situaci upozornily až po půl roce, co se plíseň objevila, a ten byl v tu chvíli již v katastrofálním stavu. Já bych teď ráda docílila dohody o ukončení nájmu ve standardní 2 měsíční lhůtě. Je toto možné, jak mám možnost se bránit proti okamžité výpovědi?

Dobrý den,

Toto možné není, nicméně nájemce je povinen nahradit Vám škodu jeho jednáním způsobilou. Pokud byste měla problém s domáháním se Vašeho nároku, neváhejte se obrátit skrz webový formulář na společnost Vaše nároky.cz, která se podobnými případy zabývá.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení