Pracovněprávní nároky: Nárok na zaplacení nemocenské po ukončení prac. poměru

Nemocenská

Dobrý večer, prosím potřebuji poradit ve věci pracovní neschopnosti po ukončení prac.poměru ve zkušební době.. Můj manžel prac.poměr ukončil 26.1. 2018 a onemocněl dne 5.2. 2018 nyní mu bývalý zaměstnavatel poslal zpět žádost o nemocenskou III.a IV.díl s tím, že ochranná lhůta trvá pouze 7 dní po skončení prac.poměru! Nebude tedy mít manžel zaplacené 3týdny nemocenské? Děkuji za odpověď Sulková

Dobrý den,

bohužel v tomto případě opravdu nebyla dodržena 7denní lhůta a nárok na nemocenskou nevzniká.