Pracovněprávní nároky: Nárok na započítání dovolené ve výpovědní lhůtě

Výpovědní lhůta Dovolená

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli se mi standardně navyšuje nárok na dovolenou ve výpovědní lhůtě (což činí 2,5 dne za měsíc, když mám 25 dní dovolené na rok. Tudíž bez čerpání bych měl mít k datu 31.7.2018 16,5 dne dovolené)

Dobrý den,

nejsme si zcela jistí, zda rozumíme Vašemu dotazu. Pokud se ptáte na to, zda se Vám dny dovolené započítávají i z měsíců, kdy jste ve výpovědní lhůtě, pak je odpovědí ano. I v těchto měsících máte nárok na dovolenou stejně, jako v měsících jiných.

S pozdravem Vaše nároky.cz