Pracovněprávní nároky: Nárok na zpětnou náhradu škody

Nemoc z povolání

Dobrý den,chtěl bych se zeptat,jsem již rok na neschopence po operaci bederní páteře,něco jsem se dočetl že by snad letos měli rozšířit seznam nemocí z povolaní i na tu bederní páteř,v případě že by to tak bylo a nem. z povolání mi uznali,ale já musel mezitím jít zpět do prace,byť na lehčí práci,měl bych nárok žádat o nahrady i zpětně za dobu co jsem byl na neschopence.Děkuji

Dobý den,

jelikož nespecifikujete, jak a čím byla Vaše nemoc způsobena, což je klíčové pro přesnější posouzení Vašeho nároku, nejsme schopni Vám odpovědět přesně na míru Vašeho dotazu. Co se týče zpětné náhrady, tak dle Zákoníku práce je zaměstnavatel povinen nahradit zaměstnanci škodu nebo nemajetkovou újmu vzniklou nemocí u povolání, jestliže vznikla před zařazením do seznamu nemocí. Nejdéle však 3 roky před jejím zařazením.