Ostatní: Nárok na zvýšení výživného z dědictví

Výživné

Dobrý den, dotaz pro mého kamaráda, nevlastní PC. Je rozvedený a řádné platí výživné. V lednu (tuším) 2017 mu zemřel otec. Obdržel jako druhý syn dědictví (1/2) všech našetřených peněz po otci. Má jeho bývalá manželka z této částky právo požadovat zvýšení výživného. Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem Lubomír Snítil

Vážený pane Snítile,

Výše výživného by měla vycházet z životní úrovně (příjmu) obou rodičů. Pokud by se tak Vašemu kamarádovi delší dobu dobře dařilo a jeho příjmy by vzrostly, mohla by matka požadovat adekvátní zvýšení výživného. U jednorázového dědictví se však nedá očekávat, že by se jednalo o dostatečný důvod pro zvýšení výživného. Určování výše výživného je však vždy na úvaze soudce případně na dohodě obou rodičů, případný výsledek tak nelze s jistotou potvrdit.

S pozdravem Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní