Ostatní: Nároky po skončení mateřské

Podpora v nezaměstnanosti

Dobrý den, jsem 4roky na mateřské dovolené(pobírám rodičovský příspěvek).Tam, kde jsem před tím pracovala se nebudu moci vrátit, z důvodu propouštění zaměstnanců.Mám nárok na nějaké dávky z úřadu práce? A jak se to vypočítává?Moc děkuji za odpověd.Nashledanou.

Vážená paní,

v případě těhotné zaměstnankyně, nebo zaměstnankyně na mateřské, popř. rodičovské dovolené, prac. poměr skončí pouze v případě, že byl sjednán na dobu určitou a uplynula jeho doba. V jiných případech není možné této dát výpověď (pouze pokud se ruší zaměstnavatel, pak skončí i prac. poměr). V případě, že Vás zaměstnavatel propustí po skončení mateřské/rodičovské dovolené, náleží Vám samozřejmě (kromě jiného, např. proplacení dovolené) i podpora v nezaměstnanosti (zaregistrovat se na úřadu nejlépe do 3 prac. dnů od skončení prac. poměru). Tato se poté vypočítává podle toho, zda jste práci fyzicky vykonávala, nebo jste byla jako zaměstnanec pouze vedena. V prvém případě bude výpočet probíhat z předchozího průměr. měsíčního výdělku. Ve druhém případě se nárok vypočítává z průměrné mzdy v národním hospodářství.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní