Pracovněprávní nároky: Nároky při nemoci z povolání

Nárok na rentu

mám uznanou nemoc z povolání již 6.let.Jsem na úřadu práce a nepobírám žádné sociální dávky.Mám na něco nárok? Děkuji

Dobrý den,

máte nárok na pobírání náhrady za ztrátu na výdělku (tzv. rentu). Ta se počítá jako rozdíl průměrného výdělku před projevem nemoci z povolání a Vašeho současného výdělku. Pokud žádného výdělku nedosahujete, odečítá se od ní tzv. fiktivní výdělek ve výši minimální mzdy a případně invalidní důchod. Co se týče sociálních dávek, tam se nárok určuje dle životní situace a my to zde nedokážeme posoudit. Obraťte se se svým dotazem na pracovníky Úřadu práce, kteří Vám jistě rádi poradí.