Pracovněprávní nároky: Nároky při pracovním úrazu

Pracovní úraz

Dobrý den, stal se mi pracovní úraz v pátek 7.7. 2017 nebylo to mojí vinou ale v práci se vše snaží uhrát do autu a ještě ke všemu mi bylo zděleno že 100¨/ nedostanu že to se vyplácelo před lety ted se to údajně nedělá . Moc vás prosím jak postupovat a na co mám nárok jak to vlastně je . Děkuji za brzkou odpověd S pozdravem Belanová

Dobrý den,

v případě pracovního úrazu máte nárok na náhradu bolesti, v případě pracovní neschopnosti náhrady ztráty na výdělku po dobu pracovní neschopnosti (tedy dorovnání obdržené nemocenské a náhrady mzdy v pracovní neschopnosti do výše Vašeho průměrného výdělku), a pokud došlo k trvalému poškození zdraví, máte nárok na náhradu za ztížení společenského uplatnění a případně nejste-li již schopna stejnou práci vykonávat a budete nucena vykonávat práci hůře placenou, máte nárok na tzv. rentu, tedy náhradu za ztrátu na výdělku ve výši rozdílu mezi výdělkem dosahovaným před pracovním úrazem a po něm.

Co se Vašeho postupu v této situaci týče, je nutné požadovat u zaměstnavatele vytvoření záznamu o pracovním úrazu. O tom, zda Váš úraz lze považovat za pracovní rozhoduje zaměstnavatel, ovšem pokud s jeho rozhodnutím nesouhlasíte, je možné se u soudu domáhat určení, že o pracovní úraz šlo, a vyplacení výše uvedených nároků. V takovém případě je ovšem nutné vše prokázat, k tomu je vhodný právě záznam o úraze, dále také svědecké výpovědi Vašich kolegů, případně kamerový záznam…

S Vaší záležitostí se neváhejte obrátit na naši společnost a zadat si případ na Vašenároky.cz, kde Vám po nezávazném posouzení s řešením Vašeho případu rádi pomůžeme.

S pozdravem, Vašenároky.cz