Reklamace/e-shopy: Nároky při zjištění více skrytých vad najednou

Reklamace automobilu

Dobrý den, zakoupil jsem vůz v autobazaru a za týden jsem zjistil, že je prasklé čelní sklo. Prasklina je pod stěračema, takže jsem si toho nevšiml při zběžné prohlídce. Začal jsem to řešit s bazarem a bylo mi zděleno že já můžu říct, že to tam muselo už být a oni, že se to stalo mně. Dále mi řekli, že mi to sklo vymění, ale abych si připravil hodně peněz. Sklo není zrovna levný, jedná se o Peugeot 307. Mimo zjištění prasklého skla se mi na autě objevila po ujetí cca 60km závada na alternátoru a začala zlobit páčka na přepínání světel. Prosím o radu, jak postupovat v tomto případě. Je možnost odstoupit od smlouvy, když se vyskytlo více vad najednou? Děkuji za odpověď S pozdravem Vladimír Ženatý

Dobrý den,

nárok na odstoupení od smlouvy zde s největší pravděpodobností nevznikl, jelikož se nejedná o podstatné závady. Vznikl však nárok z vadného plnění z důvodu skrytých vad, u kterého můžete od autobazaru žádat přiměřenou slevu z kupní ceny, či uvedení do bezvadného stavu.